Při pokusu zatknout skupinu ozbrojenců egyptské síly zabily 11 lidí

ČTK ČTK
10. 9. 2018 18:56
Egyptské bezpečnostní složky v přestřelce ve městě Aríš na severu Sinajského poloostrova zabily 11 osob. S odvoláním na egyptskou státní agenturu MENA o tom informovala agentura Reuters. Ke střetu došlo, když se příslušníci egyptské bezpečnosti pokusily zatknout skupinu ozbrojenců, kteří plánovali "teroristické operace". Podle MENA byli mezi mrtvými také dva z nejnebezpečnějších teroristů regionu. Agentura neinformovala o čase přestřelky ani o případných ztrátách na straně egyptských sil. Ty jednaly na základě informací o tom, že proti nim radikálové chystají útoky, uvedl zpravodajský server BBC. Při zásahu bezpečnostních složek bylo zabaveno pět automatických zbraní a velké množství munice.
Egyptští vojáci
Egyptští vojáci | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy