Egyptští policisté zmařili atentát na koptský kostel u Káhiry. Útočník je údajně po smrti

ČTK ČTK
11. 8. 2018 14:51
Egyptské policii se podařilo zmařit útok na kostel u Káhiry. Oznámila to dnes egyptská státní televize. Z její zprávy není jasné, zda se nálož podařilo odpálit, nebo zda byl někdo zraněn. List Al-Ahrám na svém serveru oznámil, že útočník je po smrti. O dalších případných obětech zprávy nejsou. Podle informací na sociálních sítích sebevražedný útočník odpálil svou vestu s výbušninami ve snaze zabít účastníky mše v kostele v provincii Kaljúbíja severně od hlavního města. Koptské kostely v Egyptě jsou častým terčem atentátníků. Po útocích na dva z nich v roce 2017 byl v zemi vyhlášen výjimečný stav.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Martin Novák
 

Právě se děje

Aktualizováno před 33 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy