Při pádu vojenské helikoptéry v Mexiku zemřelo šest lidí, pomáhali hasit požár

ČTK ČTK
26. 5. 2019 6:54
Šest lidí zahynulo při páteční nehodě mexického vojenského vrtulníku v centrální části země. Posádka pomáhala při hašení místního požáru. Informovala o tom agentura Reuters. Příčiny nehody zatím nejsou známy. Vrtulník MI-17 ruské výroby se zřítil v mexickém státě Querétaro, když se pokoušel dopravit vodu hasičům bojujícím s požárem v zalesněném pohoří Sierra Gorda. Mezi mrtvými je pět členů mexických námořních sil a inspektor z lesního úřadu, oznámila armáda v sobotu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy