Při očkování zemřelo v Jižním Súdánu 15 malých dětí, použila se jen jedna injekce

ČTK ČTK
2. 6. 2017 12:17
Patnáct malých dětí mladších pěti let přišlo v Jižním Súdánu o život po nezvládnuté vakcinaci proti spalničkám. Tu prováděli dostatečně neproškolení lidé, mezi kterými byly i děti ve věku 12 let. S odkazem na prohlášení jihosúdánského ministerstva zdravotnictví o tom informovala agentura AP. Jihosúdánské úřady uvedly, že za úmrtími stojí lidské pochybení. Při očkování dětí byla použita jen jedna injekční stříkačka a vakcína nebyla uchovávána ve správných podmínkách. Jihosúdánská vláda slíbila vytvořit komisi, která bude rozhodovat o odškodném pro rodiny obětí. Očkovat proti spalničkám chce jihosúdánská vláda dva miliony dětí. Vakcínu zajišťuje Dětský fond OSN (UNICEF).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy