Při americkém náletu v Sýrii zahynul jeden z vůdců Al-Káidy

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 1. 2017 21:58
Při americkém náletu v Sýrii v úterý zahynul jeden z vůdců teroristické sítě Al-Káida, informoval ve čtvrtek Pentagon. Původem Tunisan Muhammad Habíb Búsábún Túnisí se podílel "na zahraničních operacích radikálů a byl napojen na teroristické aktivity vedoucí k útokům na západní cíle". Velitel radikálů byl usmrcen při náletu v provincii Idlib na severozápadě země. Žádné další podrobnosti zatím nejsou známy. Provincii Idlib kontroluje aliance povstaleckých a džihádistických skupin včetně radikální organizace Fronta dobytí Sýrie. Jde o bývalou frontu An-Nusra napojenou na Al-Káidu. Organizace loni v létě oznámila, že zpřetrhala vazby se svou mateřskou organizací a změnila si název.
Následky náletu v syrské provincii Idlíb.
Následky náletu v syrské provincii Idlíb. | Foto: (c) MSF - supported hospital staff in Syria
 

Právě se děje

před 50 minutami

Kancléř Mynář se v Pekingu setkal s čínským vicepremiérem

Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář se ve čtvrtek v Pekingu setkal s jedním z čínských vicepremiérů Chu Čchun-chuem. Informovala o tom tisková agentura Nová Čína, podle které Chu Čchun-chu ocenil návštěvu v době epidemie nového typu koronaviru jako důkaz "hlubokého přátelství české vlády a lidu".

Chu Čchun-chu je čínským vicepremiérem zodpovědným za zemědělství, vodohospodářství, obchod a cestovní ruch. Mynář podle agentury Nová Čína vyjádřil v zastoupení prezidenta Zemana solidaritu s Čínou a ocenil "silná opatření", která Peking přijal, aby zastavil epidemii nového typu koronaviru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy