Povstalci v Jižním Súdánu propustili zbylých 13 pracovníků OSN

ČTK ČTK
2. 11. 2015 12:53
Povstalci v Jižním Súdánu propustili 13 pracovníků OSN, které unesli před týdnem. Informovala o tom OSN. Asi sto rebelů, kteří bojují již více než dva roky s vládními silami, uneslo minulý týden celkem 31 členů mírové mise OSN v Jižním Súdánu (UNMISS). Zatímco 18 bangladéšských příslušníků "modrých přileb" nedlouho poté propustili, zbývající pracovníky jihosúdánské národnosti drželi až do neděle. Incident se stal severně od města Malakal na březích Nilu. Pracovníci OSN byli na říčním člunu, který vezl palivo pro jejich misi. Povstalci ukradli 55 000 litrů paliva, komunikační vybavení, nafukovací člun a sedm zbraní. V Jižním Súdánu působí asi 12 500 příslušníků mírových jednotek.
Šíitští ozbrojenci v Jižním Súdánu. Ilustrační foto.
Šíitští ozbrojenci v Jižním Súdánu. Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

před 6 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy