Povstalci v Jižním Súdánu propustili zbylých 13 pracovníků OSN

ČTK ČTK
2. 11. 2015 12:53
Povstalci v Jižním Súdánu propustili 13 pracovníků OSN, které unesli před týdnem. Informovala o tom OSN. Asi sto rebelů, kteří bojují již více než dva roky s vládními silami, uneslo minulý týden celkem 31 členů mírové mise OSN v Jižním Súdánu (UNMISS). Zatímco 18 bangladéšských příslušníků "modrých přileb" nedlouho poté propustili, zbývající pracovníky jihosúdánské národnosti drželi až do neděle. Incident se stal severně od města Malakal na březích Nilu. Pracovníci OSN byli na říčním člunu, který vezl palivo pro jejich misi. Povstalci ukradli 55 000 litrů paliva, komunikační vybavení, nafukovací člun a sedm zbraní. V Jižním Súdánu působí asi 12 500 příslušníků mírových jednotek.
Šíitští ozbrojenci v Jižním Súdánu. Ilustrační foto.
Šíitští ozbrojenci v Jižním Súdánu. Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 58 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy