Policie zná vraha žen, jejich těla házel do odpadků

ČTK ČTK
22. 7. 2013 6:55
Zadržený pětatřicetiletý muž je úřady veden jako sexuální delikvent
Lékařské nůžky zůstaly ležet v kaluži krve na podlaze na pohotovosti v nemocnici v San Pedro Sula 20. března 2013
Lékařské nůžky zůstaly ležet v kaluži krve na podlaze na pohotovosti v nemocnici v San Pedro Sula 20. března 2013 | Foto: Reuters

Cleveland - Policie v americkém Clevelandu zveřejnila jméno muže, kterého podezřívá ze zabití tří Američanek, jejichž těla se našla na různých místech v odpadkových pytlích.

Zadržený pětatřicetiletý Michael Madison, který je veden úřady jako sexuální delikvent, bude podle policie dnes formálně obviněn.

Policie po prohledání 40 opuštěných domů a dalších míst ukončila pátrání po tělech případných dalších obětí domnělého mnohonásobného vraha.

Tři těla, která už dříve policisté našli, patřila ženám, které zemřely v posledních šesti až deseti dnech. V pátek policie nalezla první z nich v jedné z clevelandských garáží, zbývající dvě pak v sobotu. Jedno z těl bylo na zahradě a druhé ve sklepě prázdného domu.

Místa, kde policie mrtvé ženy objevila, byla od sebe vzdálena 90 až 180 metrů.

Policie prozatím příčinu smrti neoznámila. Úřad koronera uvedl, že těla byla ve "stádiu pokročilého rozkladu".

"Z tohoto důvodu bude identifikace a stanovení konečné příčiny smrti trvat několik dní," uvedl úřad.

Muž se podle agentury AP prý inspiroval bývalým příslušníkem námořní pěchoty Anthonym Sowellem, kterému soud v roce 2011 uložil za zavraždění jedenácti žen trest smrti.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy