Policie zastřelila muže, který u Charkova vzal rukojmí

ČTK ČTK
25. 5. 2015 22:02
Muž nejprve střílel na exekutory, kteří přišli zabavit jeho dům ve městě Ljubotyn, vzdáleném asi 25 kilometrů západně od Charkova, a dva lidi zabil. Poté, co vzal rukojmí, na něj zaútočili policisté.
Příslušník speciální jednotky ukrajinské policie, ilustrační foto.
Příslušník speciální jednotky ukrajinské policie, ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kyjev - Ukrajinské policejní komando dnes večer zastřelilo muže, který se na benzinové stanici u Charkova na východě země zmocnil tří rukojmích poté, co prý v sousední obci zabil dva lidi.

"Policisté zvolili příhodný moment a banditu zlikvidovali. Rukojmí vyvázli bez zranění," uvedla agentura Unian.

Osmačtyřicetiletý muž nejprve střílel z pušky na exekutory, kteří přišli zabavit jeho dům ve městě Ljubotyn, vzdáleném asi 25 kilometrů západně od Charkova, a dva lidi zabil, než uprchl a na čerpací stanici se zmocnil rukojmích.

Policisté se zprvu snažili s násilníkem vyjednávat. Pak ale reportéři hlídkující v okolí benzinky, ležící na silnici mezi Charkovem a Kyjevem, uslyšeli nejméně tři výstřely. Následoval příjezd sanitek a hasičů.

 

Právě se děje

před 40 minutami

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok, varoval ale před rozdíly v jednotlivých zemích

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to v úterý v aktualizaci svého jarního výhledu. Fond ale varoval, že ekonomika se zotavuje nerovnoměrně, což je podle něj důsledek slabého postupu očkování proti covidu-19 v některých zemích. Výhled na letošní rok měnový fond ponechal beze změn a nadále počítá s šestiprocentním růstem, který do značné míry jen smazává loňský rekordní propad způsobený pandemií.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brusel schválil státní pomoc 525 milionů eur pro německé aerolinky Condor

Evropská komise (EK) dnes schválila státní pomoc v celkovém objemu 525,3 milionu eur (13,5 miliardy Kč) pro německou leteckou společnost Condor. Pomoc zahrnuje 204,1 milionu eur na náhradu škod souvisejících s šířením koronaviru a dalších 321,2 milionu eur na podporu restrukturalizace podniku, která má obnovit jeho životaschopnost. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise už Condoru dříve schválila státní pomoc v objemu 550 milionů eur. Druhý nejvyšší soud EU však minulý měsíc toto rozhodnutí anuloval kvůli nedostatečnému odůvodnění souhlasu. EK proto nyní učinila nové rozhodnutí založené na dodatečné analýze škod a zohledňující názor soudu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy