reklama
 
 

Policie v Pákistánu je po útoku na svatyni v pohotovosti. Zabila přes stovku podezřelých islamistů

AKTUALIZOVÁNO 18. 2. 2017
Kvůli sebevražednému útoku na súfickou svatyni v provincii Sindh, ke kterému se přihlásili teroristé z Islámského státu, zabila pákistánská policie přes stovku podezřelých islamistů. Dalších několik desítek lidí zadržela. Čtvrteční pumový útok si vyžádal 83 obětí, počet ale může ještě stoupnout.

Více než stovku předpokládaných islámských radikálů zabily pákistánské bezpečnostní složky v reakci na čtvrteční sebevražedný útok na súfickou svatyni v provincii Sindh, který si vyžádal nejméně 80 obětí. Uvedla to v pátek večer pákistánská armáda. Desítky dalších podezřelých islamistů policisté a vojáci zadrželi.

Čtvrteční útok na súfickou svatyni Lal Šáhbáz Kalandar na jihu Pákistánu byl nejkrvavějším ze série pumových útoků tohoto týdne v zemi. K atentátu na dav věřících se přihlásila organizace Islámský stát (IS) prostřednictvím agentury Amak, se kterou islamisté spolupracují. Kromě nejméně 80 mrtvých utrpělo také zhruba 150 lidí zranění.

"V reakci na atentát zabily bezpečnostní složky při raziích po celé zemi více než 100 teroristů a množství dalších bylo zadrženo," sdělila armáda. Řadu z nich zajistily bezpečnostní složky v jihopákistánské provincii Sindh, kde se čtvrteční útok odehrál.

Pákistán rovněž po atentátu uzavřel hraniční přechody s Afghánistánem a vypálil rakety do dvou afghánských provincií. Islámábád dlouhodobě obviňuje Kábul, že na svém území poskytuje útočiště extremistům.

IS působí převážně na Blízkém východě, v posledních letech se ale přihlásil i k mnoha útokům v Pákistánu. Atentáty z posledních dní zpochybňují dojem zlepšující se bezpečnostní situace v zemi. Krvavý útok už ve čtvrtek odsoudil pákistánský premiér Naváz Šaríf, který slíbil, že neustane v boji proti islámským radikálům.

autor: ČTK | 17. 2. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama