Policie má fotku. Je na ní unesená Madeleine?

pat
26. 9. 2007 7:15
Snímek pořídili turisté v Maroku
Foto: Reuters

Londýn - V pátrání po unesené britské dívce Madeleiene se možná objevila nová stopa. Úřady začaly zkoumat fotografii pořízenou v Maroku, na níž je dítě podobné Madeleine. Televizi CNN to oznámil mluvčí rodiny.

"Vypadá na první pohled opravdu jako Madeleine," citovala televize Clarence Mitchella.

Snímek pořídil španělský pár během své srpnové dovolené, a to z jedoucího automobilu. Je na něm marocká žena, která nese na zádech dítě.

Španělé si podobnosti dívky s unesenou Madeleine všimli až doma, když si fotografii prohlíželi. Okamžitě ji předali místní policii, která ji poskytla Interpolu.

Zástupci rodičů Madeleine už fotografii mají, rodina se však odmítá k jakýmkoli posunům ve vyšetřování vyjadřovat.

Pokud by se podle Mitchella potvrdilo, že na snímku je opravdu Madeleine, byl by to ve vyšetřování průlom, dosud však probíhá zkoumání snímku. Rodiče Madeleine Maroko během pátrání po ztracené dívce navštívili.

Čtyřletá Britka Madeleine McCannová v květnu zmizela z hotelového pokoje v Portugalsku.

Jak vypadaly první dny a hodiny pátrání, čtěte ZDE

Vyšetřování případu se v poslední době soustředilo právě na její rodiče. Gerryho a Kate McCannovy označila policie počátkem září za podezřelé, ponechala je však na svobodě.

Policie podezírá matku ze zabití čtyřleté Madeleine

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy