Policie evakuovala londýnské metro kvůli údajné střelbě, ta se nepotvrdila. Provoz je nyní obnoven

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 11. 2017 19:46
Policisté v pátek večer krátce evakuovali stanici londýnského metra Oxford Circus kvůli zprávám o výstřelech. Střelba se nakonec nepotvrdila, provoz metra byl obnoven, policie ale zůstává na místě.
Panika v centru Londýna na Oxford Circus kvůli údajné střelbě | Video: Reuters

Londýn - Rušná londýnská stanice metra Oxford Circus byla v pátek večer krátce evakuována, na místě zasahovali policisté a hasiči. Stalo se tak poté, co několik lidí oznámilo na tísňovou linku, že slyšeli výstřely na přilehlé ulici Oxford Street i ve stanici metra.

Policie zhruba po hodině a půl oznámila, že nenalezla žádné podezřelé ani důkazy o výstřelech a že incident skončil. Provoz na stanici Oxford Circus byl poté plně obnoven. Policie ale zůstává na místě.

"Policie reagovala tak, jako by incident souvisel s terorismem," uvedla metropolitní policie na Twitteru. Obyvatele po ohlášení incidentu preventivně vyzvala, aby se oblasti vyhnuli. Lidé nacházející se na Oxford Street dostali pokyn, aby se ukryli do budov a zůstali uvnitř. Jedna žena byla během evakuace lehce zraněna.

Stanice Oxford Circus je jedna z nejfrekventovanějších v britské metropoli, nachází se v srdci nákupní čtvrti. Ta byla podle agentury AP dnes večer zvlášť zaplněná i proto, že je takzvaný černý pátek, kdy prodejci nabízejí zboží s výraznou slevou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy