Během protestů v Bratislavě zadrželi devět lidí. Policie pátrá po dalších výtržnících

ČTK ČTK
18. 11. 2021 6:51
Policie během středečních protestů v Bratislavě zadržela devět lidí, dva policisté utrpěli zranění. V noci na čtvrtek o tom informovaly slovenské zpravodajské servery. Další výtržníky chce policie najít s pomocí kamerových záznamů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Na Slovensku se ve středu konaly vzpomínkové akce i protivládní demonstrace při příležitosti výročí takzvané sametové revoluce, která v roce 1989 vyústila v tehdejším Československu v pád komunistického režimu. Stejně jako v Česku i na Slovensku byla středa státním svátkem - Dnem boje za svobodu a demokracii.

Protestující byli zadrženi z důvodu neuposlechnutí výzvy veřejného činitele a verbálního urážení policistů, z důvodu napadení jiného účastníka shromáždění před budovou Národní rady, z důvodu dvou útoků na veřejného činitele v souvislosti s použitím pyrotechnického předmětu a z důvodu poškození služebního motorového vozidla. Uvedl to bratislavský krajský mluvčí policie Michal Szeiff.

Před úřadem vlády utrpěli zranění dva policisté - jeden městský a jeden státní. Stalo se tak poté, co přímo mezi policisty někdo z protestujících hodil pyrotechniku.

"Na místě vytáhl z davu člen Útvaru zásahové jednotky a kynologie podezřelého, který hodil mezi policisty dýmovnici," uvedla městská policie, která řešila několik situací, kdy se jednotlivci i skupiny pokoušeli narušit pokojný průběh shromáždění.

Jedna taková skupina přibližně deseti chuligánů krátce po 17:00 na náměstí Alexandra Dubčeka napadla muže s fotoaparátem, který se pohyboval v davu, uvedla policie.

 

Právě se děje

Další zprávy