Foto: "Nemůžu dýchat." Světové metropole protestují proti rasismu a násilí v USA

Demonstrace v japonském hlavním městě Tokiu.
V sobotu se v několika městech po celé Austrálii přidaly k protestům proti rasismu a násilí desítky tisíc lidí. V Brisbane se sešlo více než 10 tisíc lidí.
Takto to vypadalo pro změnu v australské metropoli Canberra.
Protesty, které se ve Spojených státech konají už více než týden, vznikly jako odpověď na brutální policejní zásah proti 46letému Afroameričanovi Georgi Floydovi z Minneapolisu. Ten zemřel poté, co mu na krku osm minut klečel policista.
Australský novinář Angus Watson americké televizní stanici CNN řekl, že i v Austrálii je spousta problémů s rasismem.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
Aktualizováno 6. 6. 2020 17:09
Desítky tisíc lidí v Asii i Evropě vyrazily v sobotu do ulic vyjádřit podporu protestům, které se ve Spojených státech konají už více než týden v souvislosti s rasismem i úmrtím Afroameričana George Floyda při brutálním policejním zásahu. Demonstrace se konají navzdory omezením kvůli epidemii koronaviru.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Policisté našli těla obou pohřešovaných mladíků, utopili se v Sázavě

Policisté v neděli našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka pátrali. Potápěči je objevili několik set metrů od tábora, v němž se chlapci ubytovali. U obou byla nařízena soudní pitva, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Chlapci ve věku 15 a 16 let se ztratili u Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Potápěči dnes našli nejdříve jednoho z nich a později i druhého. "Oba mladíci byli bohužel bez známek života. Jejich těla byla nalezena přibližně půl kilometru od tábora. O nálezu jsme již vyrozuměli rodiče," uvedla Richterová. Do pátrání byli dnes zapojeni potápěči z poříčního oddělení Labe, kriminalistka a hasiči.

Zmizení mladíků bylo ohlášeno v noci na čtvrtek, dosavadní pátrací akce byly neúspěšné. Do hledání se kromě potápěčů v minulých dnech zapojili i psovod a vrtulník s termovizí. Prohledávali řeku od místa, kde byli chlapci viděni naposledy, až k Českému Šternberku. Po pohřešovaných mladících bylo zároveň vyhlášeno celostátní pátrání.

Kromě toho v sobotu policisté prohledávali řeku Sázavu také u kempu Cíl v Sázavě na Benešovsku. Hledali šestapadesátiletého muže, který se šel v pátek vykoupat a od té doby byl pohřešovaný. Tělo našel potápěč zhruba po dvou hodinách pod hladinou řeky poblíž kempu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy