Počet obětí sesuvů půdy v Sieře Leone vystoupal na 500, po celé zemi se konaly bohoslužby

ČTK ČTK
21. 8. 2017 0:04
Na téměř 500 mrtvých zvýšili zdravotníci v Sieře Leone bilanci obětí pondělních sesuvů půdy u metropole Freetown. Informovala o tom agentura AP. Předtím úřady uváděly, že zemřelo kolem 450 lidí. Panují obavy, že po smrti je i většina ze stovek nezvěstných. V kostelech po celé zemi se v neděli konaly zvláštní bohoslužby za oběti neštěstí. Podle agentury AFP je mezi mrtvými 156 dětí. Stále pokračují odklízecí práce, záchranáři ale upozorňují, že naděje na nalezení přeživších je už mizivá. Pohřešuje se přitom přes 600 osob. Úřad pro národní bezpečnost Sierry Leone vydal výstrahu před dalšími možnými sesuvy a v kritických místech nařídil evakuaci.
Odklízecí práce po sesuvech půdy.
Odklízecí práce po sesuvech půdy. | Foto: ČTK

 

Právě se děje

před 44 minutami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy