Počet obětí sesuvů půdy v Sieře Leone vystoupal na 500, po celé zemi se konaly bohoslužby

ČTK ČTK
21. 8. 2017 0:04
Na téměř 500 mrtvých zvýšili zdravotníci v Sieře Leone bilanci obětí pondělních sesuvů půdy u metropole Freetown. Informovala o tom agentura AP. Předtím úřady uváděly, že zemřelo kolem 450 lidí. Panují obavy, že po smrti je i většina ze stovek nezvěstných. V kostelech po celé zemi se v neděli konaly zvláštní bohoslužby za oběti neštěstí. Podle agentury AFP je mezi mrtvými 156 dětí. Stále pokračují odklízecí práce, záchranáři ale upozorňují, že naděje na nalezení přeživších je už mizivá. Pohřešuje se přitom přes 600 osob. Úřad pro národní bezpečnost Sierry Leone vydal výstrahu před dalšími možnými sesuvy a v kritických místech nařídil evakuaci.
Odklízecí práce po sesuvech půdy.
Odklízecí práce po sesuvech půdy. | Foto: ČTK

 

Právě se děje

před 34 minutami

Tykač může převzít elektrárnu Počerady. Úřad neshledal narušení hospodářské soutěže

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil firmě Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače nákup hnědouhelné elektrárny Počerady od společnosti ČEZ. "V rozhodnutí Úřad konstatuje, že předmětné spojení soutěžitelů povolil, neboť nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže v žádné z posuzovaných oblastí, v nichž působí spojující se soutěžitelé," uvedl ÚOHS v tiskové zprávě.

Vršanská uhelná kupuje elektrárnu od společnosti ČEZ za 2,5 miliardy korun. Původně ji měla převzít až v roce 2024, firmy se dohodly na urychlení prodeje s ohledem na nové emisní normy Evropské unie. ČEZ na konci minulého roku nevyužil opci, aby majitelem elektrárny zůstal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy