Počet obětí požáru v Kalifornii vzrostl na 30. Další dvě desítky lidí se stále pohřešují

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 12. 2016 21:55
Požár, který zachvátil hudební party v Kalifornii a jehož příčina není stále známa, si vyžádal nejméně 30 obětí. Podle agentury Reuters úřad místního šerifa oznámil, že počet obětí není stále konečný. Vyprošťovací práce jsou mimořádně složité, neboť do druhého patra se zřítila střecha. Požár navíc porušil statiku stavby. Budova je také podle hasičů doslova přeplněná nábytkem, sochami, hudebními nástroji a dalším vybavením.
Příčina požáru stále není známa
Příčina požáru stále není známa | Foto: ČTK

San Francisco – Bilance požáru, který v noci na sobotu zachvátil hudební party v kalifornském Oaklandu, vzrostla na nejméně 30 mrtvých. Oznámil mluvčí úřadu šerifa Ray Kelly s tím, že některé oběti pocházely za zahraničí. Jejich počet podle něj stále není konečný. Požár skladiště, kde se hudební akce konala, patří k nejtragičtějším v Oaklandu.

"Počet mrtvých je 30. Je to astronomické číslo a my stále ještě nejsme u konce," řekl Kelly. Příčina požáru stále není známa. Hasiči v neděli sdělili, že vyšetřování v této věci stále nepokročilo. Již v sobotu uvedli, že prioritou je vyproštění těl, které může trvat i více než dva dny.

Obavy úřadů z dalšího výrazného navýšení počtu obětí vychází z nejen vysokého počtu pohřešovaných, kterých je podle různých zdrojů přes dvě desítky, ale také ze stále ještě neúplného prohledání trosek. Stanice ABC News s odvoláním na úřady informovala, že prohledáno bylo asi dvacet procent budovy.

O budovu se již dříve zajímaly úřady

Vyprošťovací práce jsou mimořádně složité, neboť do druhého patra se zřítila střecha. Požár navíc porušil statiku stavby. Budova je také podle hasičů doslova přeplněná nábytkem, sochami, hudebními nástroji a dalším vybavením.

Areál, který zachvátily plameny, fungoval jako umělecká kolonie. V době neštěstí se tam konal koncert kapely Golden Donna a dalších skupin, na který podle médií přišlo možná až sto lidí. O budovu se již několik týdnů zajímaly úřady, neboť měly podezření, že zde nelegálně žilo až několik desítek osob.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Italský premiér Giuseppe Conte podá v úterý demisi. Uvádí to agentura Reuters. Conteho vláda ztratila minulý týden absolutní většinu v Senátu

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ministerstvo bude chtít od ruského velvyslance vysvětlit zadržení Navalného i násilné potlačení protestů, řekl Petříček

Ministerstvo zahraničí bude chtít od ruského velvyslance v ČR Alexandra Zmejevského vysvětlení zadržení opozičního vůdce Alexeje Navalného i násilného potlačení protestů v Rusku. Řekl to ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Zároveň velvyslanci resort sdělí svůj postoj k celé věci.

Petříček se kvůli koronaviru nemohl zúčastnit dnešního jednání ministrů zahraničí zemí Evropské unie, kteří se neshodli na potrestání ruských činitelů odpovědných za Navalného uvěznění. Některé země chtěly dát přednost jednání s ruským vedením, šéf unijní diplomacie Josep Borrell proto vyrazí začátkem února do Moskvy apelovat na propuštění Navalného.

Zdroj: ČTK
Další zprávy