Počet obětí požáru nákupního centra v Kazani stoupl na 15

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 3. 2015 14:39
Tragická bilance může dále růst, neboť v sutinách může být zavaleno až 20 dalších pohřešovaných lidí.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: youtube.com

Kazaň - Nejméně patnáct mrtvých si podle nejnovější bilance vyžádal požár nákupního centra v ruské Kazani. Informoval o tom dnes portál 1tv.ru. Počet obětí tragédie zřejmě dále poroste, neboť v sutinách může být zavaleno možná až dvacet dalších pohřešovaných lidí. Příčina neštěstí zůstává neznámá, spekuluje se o zkratu. Vyšetřovatelé nevylučují ani žhářství.

Požár vypukl v přízemí nákupního domu Admiral ve středu před polednem a hasičům se podařilo oheň zkrotit až po více než deseti hodinách.

Do čtvrtečního večera se podařilo vyprostit sedm těl, během časných ranních hodin pak našli záchranáři další tři těla a během dne pak ještě pět dalších.

Některé z obětí jsou cizinci, mezi nimiž jsou kupříkladu dva lidé z Tádžikistánu či Ázerbájdžánec. V nemocnici je nejméně 11 lidí zraněných při požáru.

Příčina neštěstí zatím není známa, ale policie už zahájila trestní stíhání a ve čtvrtek zatkla jednoho člověka. Podle Interfaxu šlo o Gusejna Rachmanova, ředitele společnosti Zarja, která centrum provozovala. Portál 1tv.ru poznamenal, že po bezpečnostní kontrole v roce 2013 se v obchodě odstranilo jen málo nedostatků, které inspekce odhalila. Ve hře je také možnost, že požár někdo úmyslně založil.

 

Právě se děje

Další zprávy