Při požáru v pražských Malešicích uhořeli dva bezdomovci

ČTK ČTK
12. 3. 2015 11:09
Požár se stal ve skladu v pražských Malešicích. Policie nevylučuje cizí zavinění.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS hl. m. Prahy / Milan Pacik

Praha - Při požáru plechového skladu v Malešické ulici v Praze 3 v noci na čtvrtek pravděpodobně uhořeli dva bezdomovci. Mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová řekla, že oheň vznikl zřejmě z nedbalosti, hasiči ale příčinu nadále prošetřují. Nevylučují zatím ani možnost, že byl objekt zapálen úmyslně.

Policie a hasiči se o požáru dozvěděli zhruba v jednu hodinu v noci. Hořela část plechového skladu v demolici, kterou obývala skupina bezdomovců.

Policisté spolu s požárníky evakuovali podle pražské policejní mluvčí Ivety Martínkové z objektu sedm lidí. Od nich se zároveň dozvěděli, že uvnitř ještě někdo zůstal. Požár však byl již tak rozsáhlý, že nebylo možné do skladu vstoupit.

"Po uhašení požáru našli hasiči dvě ohořelá lidská torza," uvedla Adamcová. Martínková doplnila, že jde podle prvotních informací o ženu narozenou v roce 1960 a muže narozeného v roce 1971.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy