Foto: Po týdnech sucha přišla bouře. Silný déšť s kroupami zatopil berlínské ulice

Braniborská brána pod náporem deště.
Déšť nejvíce zasáhl oblast parku Tiergarten. Kvůli zatopeným cestám musel být zastaven provoz na ulici Klingelhöferstraße.
Některá auta kvůli dešti na ulici doslova uvázla.
Voda komplikovala práci také zasahujícím hasičům. "Do několika hasičských stanic nám natekla voda, což ovlivňuje naše síly," napsali berlínští hasiči na Twitter.
Kromě Tiergarten déšť uzavřel také ulice v částech Mitte, Moabit Kreuzberg, Tempelhof a Neukölln.
Foto: ČTK
Tomáš Klézl Tomáš Klézl
3. 8. 2019 12:29
Do hlavního města Německa dorazila bouře s krupobitím. Silný déšť v pátek zaplavil ulice, značně komplikoval viditelnost a ztěžoval práci hasičů, kteří vyhlásili stav nouze, informují místní média. Částečně nefungovala hromadná doprava, letiště Tegel a Schönefeld hlásila zpoždění. Ještě minulý týden se přitom sever Německa potýkal se suchem a padaly teplotní rekordy - v městečku Lingen bylo dokonce přes 42 stupňů. Podívejte se na fotografie z místa.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Britská Dolní sněmovna odmítla změny v brexitovém zákoně

Britská Dolní sněmovna ve středu odmítla všechny změny, které v prováděcím zákonu k brexitové dohodě učinila horní komora. Sněmovna lordů chtěla mimo jiné lépe chránit občany EU či dětské uprchlíky. Návrh brexitového zákona nyní znovu poputuje do horní komory, která se může opět pokusit přijmout dodatky. Podle agentury Reuters ale termín brexitu v ohrožení není. Británie by měla EU opustit 31. ledna, tedy za devět dní.

Poslanci Dolní sněmovny, ve které mají konzervativci premiéra Borise Johnsona výraznou většinu, schválili návrh zákona o brexitu již 9. ledna. Sněmovna lordů, v níž mají více zástupců opoziční labouristé a liberální demokraté, ale tento týden k vládnímu textu připojila pět dodatků.

Zdroj: ČTK / Reuters
Další zprávy