Pátý den ruské invaze: Desítky mrtvých a zničená technika. Země poprvé jednaly o míru

Pátý den ruské invaze: Desítky mrtvých a zničená technika. Země poprvé jednaly o míru
Starosta Ochtyrky na severovýchodě Ukrajiny sdělil, že Rusko na jeho město zaútočilo vakuovými bombami, které jsou považovány za nejsilnější nejaderné zbraně na světě.
Interiér zničeného vojenského vozidla ruské armády v Charkově.
Matka z Ukrajiny odpočívá se svým dítětem v azylovém domě v maďarské obci Tiszabecs.  Ze země před válkou uprchlo už přes půl milionu lidí a nejméně 352 civilistů od začátku ruské invaze zemřelo.
Kyjev i pátý den od zahájení ruské války okupantům odolal. K městu se však blíží asi 27 kilometrů dlouhý konvoj ruských sil, ukazují podle webu deníku The New York Times  satelitní snímky americké soukromé společnosti Maxar. 
Život v Kyjevě je čím dál těžší, na tomto snímku si místní obyvatel nese nákup prázdnou ulicí do krytu.
Lidé odstraňují trosky na místě budovy vojenské základny, která byla podle ukrajinských pozemních sil zničena leteckým útokem v oblasti Sumy.
Foto: Reuters
Anna Dohnalová Anna Dohnalová
28. 2. 2022 21:20
Ani v noci na pondělí se ruským silám nepodařilo dobýt hlavní město Ukrajiny Kyjev. Charkov na východě země hlásí desítky mrtvých lidí po mohutném ruském ostřelování a bombardování. Starosta Ochtyrky na severovýchodě Ukrajiny uvedl, že Rusko na jeho město zaútočilo vakuovými bombami, které jsou považovány za nejsilnější nejaderné zbraně na světě.
 

Právě se děje

Další zprávy