Pro signál musí student vylézt 8 metrů. Jeho drsný vzkaz z břízy obletěl Rusko

Alexej Dudolakov žije ve vesnici Stankeviči poblíž ruského Omsku, kde studuje na Institutu vodní přepravy. V důsledku opatření proti šíření koronaviru zavedla jeho škola distanční výuku a Alexej musí být se svými spolužáky a pedagogy v kontaktu přes internet. Malá sibiřská vesnice ale nemá dostatečné síťové pokrytí a pro potřebnou sílu signálu musí Alexej lézt na vysokou břízu poblíž vesnice.
RFE - Ruský student vylezl na strom kvůli internetovému signálu | Video: Rádio Svobodná Evropa

Situaci by vyřešila stavba nového vysílače, který by pokrytí zlepšil. Mobilní operátor ale argumentuje nízkým počtem obyvatel vesnice. Podle něj by se vysílač v oblasti nevyplatil.
 
Student se s prosbou obrátil i na gubernátora regionu Omsk Alexandra Burkova. Tomu zaslal prostřednictvím sociální sítě TikTok video, ve kterém popisuje svůj problém a také zdravotní komplikace, jež mu časté lezení na strom způsobilo. Na jeho výzvu zatím neodpověděl.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Muž na Vyškovsku zabil příbuznou sekerou, soud mu uložil 10,5 roku vězení

Krajský soud v Brně ve středu uložil muži za loňskou vraždu příbuzné sekerou v obci na Vyškovsku trest 10,5 roku vězení. Muži hrozilo až 20 let vězení, k činu se ale v plném rozsahu doznal. Soud tak ani v tomto smyslu neprováděl žádné dokazování. Kromě trestu vězení soud muži uložil zaplatit odškodné dceři poškozené zhruba 700 000 korun. Rozsudek je pravomocný, žádná ze stran se proti němu neodvolala.

Muž příbuznou zavraždil loni 26. října vpodvečer, šlo o manželčinu babičku. Podle obžaloby příbuznou po předchozí rozepři napadl ve spíži a vstupních prostorách, kdy si z dílny k tomu účelu přinesl velkou sekeru. Ženu udeřil jednou do zadní části hlavy, poté co upadla, ještě do pravého ramene. "Bezprostřední příčinou smrti bylo rozsáhlé devastující zhmoždění mozkové tkáně," uvedla státní zástupkyně Eva Žďárská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy