Pákistánci osvobodili kanadsko-americkou rodinu, kterou Tálibán držel pět let jako rukojmí

Zahraničí Zahraničí
12. 10. 2017 14:38
Pákistánští vojáci osvobodili kanadsko-americkou rodinu, kterou drželo teroristické hnutí Tálibán jako rukojmí. Ve čtvrtek to uvedla podle agentury Reuters pákistánská armáda. V zajetí byl Kanaďan, Američanka a jejich tři děti už od roku 2012. Tálibán je zadržoval na území Afghánistánu, odkud je později přesunul za hranice na severozápad Pákistánu. Kdy rodinu osvobodili tamní vojáci, ale není jasné. K záchranné operaci pomohly informace amerických tajných služeb, dodala podle agentury Reuters armáda. "Úspěch podtrhuje důležitost sdílení informací mezi tajnými službami a také závazek Pákistánu k boji proti společnému nepříteli," stojí v prohlášení pákistánské armády.
Pákistánští vojáci - ilustrační foto.
Pákistánští vojáci - ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 58 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy