reklama
 
 

Při útoku na luxusní hotel v Pákistánu zemřelo osm lidí, včetně tří ozbrojenců

12. 5. 2019 17:22
Při sobotním útoku ozbrojenců na luxusní hotel v pákistánském přístavním městě Gvádar zemřelo osm lidí. Informovalo o tom v neděli vedení armády v provincii Balúčistán. Mezi mrtvými jsou tři útočníci ze separatistické Balúčistánské osvobozenecké armády (BLA), čtyři hoteloví zaměstnanci včetně člena ochranky a jeden voják. Pákistánský premiér Imrán Chán útok odsoudil a označil ho za teroristický čin.

Pětihvězdičkový hotel Pearl Continental přepadli tři útočníci v sobotu v podvečer místního času. Přivolaným jednotkám policie a armády se ozbrojence, kteří v hotelu instalovali i výbušniny, podařilo zneškodnit až po osmi hodinách. Všechny hotelové hosty se zaměstnancům podařilo včas dostat do bezpečí.

Přístavní město Gvádar leží na jihozápadě Pákistánu. V posledních letech do tamního přístavu mohutně investovala Čína. Právě vzhledem k tomu premiér Chán útok označil rovněž za pokus "poškodit hospodářské projekty a prosperitu".

Balúčistán, který je bohatý na ropu, zemní plyn a nerosty, je od roku 2004 dějištěm konfliktu mezi separatisty a pákistánskou armádou. Bojovníci za nezávislost obviňují vládu, že sice v provincii těží přírodní zdroje, ale ze získaných prostředků nic nedává na zlepšení situace chudého obyvatelstva.

Terčem balúčských separatistů se kromě příslušníků pákistánských bezpečnostních sil pravidelně stávají cizinci či Pákistánci z jiných oblastí země. Minulý měsíc ozbrojenci přepadli několik autobusů na silnici mezi Gvádarem a Karáčím a zabili 14 lidí.

autor: ČTK | 12. 5. 2019 17:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama