Odborníci obviňují syrskou vládu z dubnového chemického útoku. O život při něm přišly desítky lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 10. 2017 6:15
Za dubnový útok na syrské město Chán Šajchún, při kterém přišly o život desítky lidí, může syrská vláda. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na společnou zprávu OSN a Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW). Při útoku na město držené opozicí byl použit nervový plyn sarin. Zpráva, kterou se AP podařilo získat, uvádí, že zástupci expertního týmu jsou přesvědčeni, že za útoky může Sýrie. Zpráva odborníků tak potvrzuje počáteční zjištění USA, Francie a Británie, podle kterých bombu se sarinem na město shodila syrská vojenská letadla. Sýrie a Rusko, její blízký spojenec, odmítají útok a silně kritizovaly vyšetřovací tým, který zřídily OSN a OPCW, aby určil, kdo je za útok zodpovědný.
První pomoc po chemickém útoku. Ilustrační foto
První pomoc po chemickém útoku. Ilustrační foto | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy