reklama
 
 

Washington se připravuje na pochod nacionalistů, policie postavila zátarasy

12. 8. 2018 21:29
Loni shromáždění pravicových radikálů v Charlottesville přerostlo v násilnosti, během kterých neonacista najel autem do davu odpůrců nacionalistů.

Charlottesville - Asi 200 lidí v neděli přišlo na demonstraci proti rasismu v Charlottesvillu v americkém státu Virginie. V tomto městě před rokem shromáždění pravicových radikálů přerostlo v násilnosti, během kterých neonacista najel autem do davu odpůrců bělošských nacionalistů. Jednu ženu zabil a dvě desítky lidí zranil.

Podle Susan Broové, matky zabité aktivistky, mají Spojené státy obrovský problém s rasismem. Řekla to, když přišla položit kytici k improvizovanému pomníku na počest dcery, napsala agentura AP. Předtím demonstranti prošli Charlottesvillem a pokřikovali na policisty, že "policajti a Ku-klux-klan jdou ruku v ruce".

Strážci zákona se po loňských událostech stali terčem kritiky za svoje údajně pasivní jednání při násilnostech. "Ochráníte nás?" ptali se jich v neděli demonstranti.

Mezitím se ve Washingtonu nedaleko Bílého domu scházejí odpůrci demonstrace bělošských nacionalistů, která se tu bude v neděli konat. "Ze zkušeností víme, že ignorovat bělošský nacionalismus nefunguje," řekla Makia Greenová z washingtonské pobočky hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží).

Tato skupina demonstrantů se chce vydat na pochod do Lafayettova parku, kde se uskuteční shromáždění pravicových radikálů. Policie už postavila zátarasy, aby obě skupiny od sebe oddělila.

Očekává se, že aktivisté proti rasismu budou mít výraznou početní převahu nad bělošskými extremisty.

autor: ČTK | 12. 8. 2018 21:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama