OSN: V Somálsku hrozí 60 000 dětí smrt hladem, 40 procent populace potřebuje humanitární pomoc

ČTK ČTK
8. 2. 2016 19:10
Téměř 60 000 dětí hrozí v Somálsku smrt hladem kvůli trvajícímu suchu, které zhoršil klimatický jev El Niňo. Uvedl to Úřad Organizace spojených národů pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA). Problém s nedostatkem jídla má nyní v dvanáctimilionové zemi prý až 950 000 lidí. Stupeň podvýživy 58 300 dětí v Somálsku je podle OCHA alarmující. Nejvíce jsou postižené oblasti na severovýchodě země. Určitý druh humanitární pomoci potřebuje v Somálsku asi 40 % populace, tedy zhruba 4,7 milionu lidí. Koordinátor humanitární pomoci OSN Peter de Clercq proto požádal o rychlou finanční pomoc mezinárodního společenství. Velká část z hladovějících uprchla na severovýchod před násilím skupiny Šabáb.
Dítě trpící v Somálsku hladomorem.
Dítě trpící v Somálsku hladomorem. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 47 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Další zprávy