Výbuch v letadle ze Somálska způsobila bomba. Američané podezřívají milice Šabáb

ČTK ČTK
6. 2. 2016 19:59
Úterní výbuch na palubě letadla směřujícího ze somálské metropole Mogadiša do Džibutska způsobila bomba, která měla zabít všechny lidi na palubě. Oznámil to somálský ministr dopravy. Při explozi, která prorazila trup letadla nad pravým křídlem, zahynul jeden cestující a další dva byli zraněni. Američtí vyšetřovatelé se domnívají, že útok spáchala somálská islamistická milice Šabáb, která usiluje o zavedení islámského práva šaría.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 48 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy