Hlad ve světě nabyl skandálních rozměrů, varoval papež

ČTK ČTK
3. 10. 2015 21:04
K celosvětovému boji proti hladu dnes vyzval papež František. Toto utrpení lidí podle něj nabylo "skandálních rozměrů". František zároveň vyzval k výchově k lidskosti.
Papež František.
Papež František. | Foto: Reuters

Vatikán - Papež František dnes vyzval k celosvětovému boji proti hladu. Toto utrpení lidí nabylo "skandálních rozměrů", prohlásil podle agentury Kathpress nejvyšší představitel katolické církve.

"Každý den musíme čelit této nespravedlnosti. Ve světě, který je díky obrovskému technickému pokroku bohatý na potraviny, existuje příliš mnoho lidí, kterým chybí to nejnutnější k životu," zdůraznil papež.

Znepokojení rovněž vyjádřil nad tím, že stále více hladovějících lidí se nachází dokonce i v bohatých zemích. Upozornil, že nynější proud uprchlíků tento vývoj dál urychlí.

František zároveň vyzval k výchově k lidskosti. Jednotlivec stěží může v boji proti podvýživě udělat zázrak jako Ježíš, řekl papež s poukazem na biblický příběh zázračného nasycení tisíců lidí pomocí několika chlebů. Ale každý podle hlavy katolické církve může díky výchově k lidskosti přispět k překonání lhostejnosti vůči hladovění druhých.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy