Obrazem: New Yorkem prosvištěla nevídaná bouře. V centru napadlo 68 centimetrů sněhu

Osamocený Jeep.
Na Manhattanu to vypadá spíš jako na Aljašce.
43.ulice v New Yorku.
S odklizením sněhu z aut budou mít někteří řidiči dost práce.
Brooklyn pod sněhem.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
Aktualizováno 24. 1. 2016 18:45
Bouře zasáhla zhruba 85 milionů lidí, stav nouze kvůli ní vyhlásilo jedenáct států a hlavní město Washington.

Nejméně devatenáct lidí zahynulo při sněhové bouři na východním pobřeží USA. Většina z nich při automobilových nehodách, souvisejících s extrémním  počasím. Bouře zasáhla zhruba 85 milionů lidí, stav nouze kvůli ní vyhlásilo jedenáct států a hlavní město Washington. V newyorském Central Parku meteorologové naměřili téměř 68 centimetrů sněhu, což znamená třetí největší sněhovou nadílku v historii města.  New York oznámil uzavření některých mostů a tunelů vedoucích do města.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy