Nespokojenost uprchlíků v Německu přerůstá v žaloby. Úřady viní z pomalosti

ČTK ČTK
8. 8. 2016 11:09
Počet lidí, kteří zažalovali Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky v Německu, stoupl mezi březnem a květnem letošního roku téměř na dvojnásobek. Jedná se zejména o uprchlíky ze Somálska, kteří na vyřízení své žádosti o azyl čekají přes dva roky a úřad je ještě ani nevyslechl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Berlín - V Německu stoupá počet žadatelů o azyl, kteří žalují místní úřady za nečinnost. Někteří z nich totiž na rozhodnutí čekají i přes dva roky. Do konce května tak už skoro 6000 běženců zažalovalo Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF), který má azylové řízení na starosti.

Počet žalob na úřad letos prudce stoupl. Zatímco ke konci března jich bylo 3271, za pouhé dva měsíce číslo vzrostlo na 5805, uvedl zpravodajský server Tagesschau. Podle mluvčího správního soudu v hesenském Giessenu Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky nejčastěji žalují Somálci, z nichž někteří jsou v zemi už přes dva roky, aniž by je BAMF vůbec vyslechl.

Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky tvrdí, že příliš pomalu nepracuje. V současné době zpracovává půl milionu žádostí o azyl, což je nejvíce v historii. Díky navýšení personálu a digitalizaci je podle něj zpracování žádostí o azyl rychlejší než v minulosti.

Do spolkové republiky loni přišlo kolem 1,1 milionu uprchlíků.

 

Právě se děje

Další zprávy