Německo chce skoncovat s dětskými svatbami. Manželství dětí pod 16 let prohlásí za neplatné

ČTK ČTK
5. 4. 2017 12:39
Německo bude automaticky považovat za neplatné všechny svazky, ve kterých je alespoň jeden z manželů mladší 16 let. Návrh ve středu odsouhlasila tamní vláda. Manželství bude nově možné uzavřít výhradně až po dosažení plnoletosti. U mladistvých ve věku 16 až 18 let si Německo ponechá možnost manželství uznat. To například v případě, kdy by už dívka byla těhotná. Parlamentem by měl návrh projít bez problémů. O změně příslušných zákonů se v Německu vede debata hlavně kvůli vysokému počtu běženců, kteří přicházejí ze zemí, kde jsou svatby nezletilých poměrně časté. V létě loňského roku bylo ve Spolkové republice podle centrálního registru cizinců uzavřeno celkem 1475 takových sňatků.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 15 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 43 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 48 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy