Policie v Praze zadržela cizince, který je podezřelý z vraždy 9leté dívky v Německu

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 6. 2024 17:19
Policie v Praze zadržela cizince, který je podezřelý z vraždy dívky v Německu. Německá policie po Moldavanovi pátrala v několika evropských zemích. Podle listu Bild byl pohyb podezřelého muže zaznamenán v Mladé Boleslavi.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: iStock

Policie dnes v centru Prahy zadržela cizince, který je podezřelý z násilného trestného činu v Německu. Policie o tom informovala na síti X.

Následně potvrdila, že jde o Moldavana, po kterém policie v několika evropských zemích pátrala kvůli podezření z vraždy devítileté dívky v Sasku.

Dívka původem z Ukrajiny se ztratila 3. června cestou do školy. Po více než týdenním pátrání se v úterý našlo její tělo v lese u saského města Döbeln, který leží nedaleko Drážďan. Vyšetřovatelé uvedli, že se stala obětí trestného činu, nebyla ale sexuálně zneužita.

Agentura DPA v pátek napsala, že se vyšetřování soustředí na nejbližší okolí dívky, včetně rodiny, známých a přátel.

Podle Bildu je hlavním podezřelým expřítel dívčiny matky, kterého v den zmizení poblíž zachytila bezpečnostní kamera. Jeho mobilní telefon se prý přihlásil do sítě právě ve městě Döbeln a navíc v den zmizení muž kolem 9:40 napsal zprávu matce dívky a chtěl, aby mu rychle odpověděla.

Bild tvrdí, že muž prchá ve stříbrném voze Peugeot 206.

 

Právě se děje

Další zprávy