Jak nízká může být cena života v Evropě. Neklidná Ukrajina nabízí svědectví, z nichž mrazí

Jak nízká může být cena života v Evropě. Neklidná Ukrajina nabízí svědectví, z nichž mrazí
Olegova volba / Le Choix d'Oleg. Režie: Elena Volochine, James Keogh. 
Francie / 2016 / 72 min. - Boje na východní Ukrajině vypukly roku 2014. Už od léta začaly do oblasti proudit tisíce mladých Rusů, hnaných televizní propagandou a touhou po dobrodružství.
Mezi tyto dobrovolníky patří i hrdinové dokumentu, Oleg a Max. Oleg se stal velitelem praporu, Max zůstal obyčejným vojákem. Zatímco se připravují na boj, představují své motivace a přinášejí vlastní úhel pohledu na celý konflikt. (Olegova volba / Le Choix d'Oleg. Režie: Elena Volochine, James Keogh. Francie / 2016 / 72 min.)
Snímek se stává ojedinělým osobním svědectvím jedné strany války, která je v západních médiích vidět jen zřídka. (Olegova volba / Le Choix d'Oleg. Režie: Elena Volochine, James Keogh. Francie / 2016 / 72 min.)
Téměř svatý / Almost Holy. Režie: Steve Hoover. USA, Ukrajina / 2015 / 96 min. -
Pastor Genadij je stejně ušlechtilý dobroděj jako krokodýl Geňa z proslulé sovětské animované pohádky. Žije v Mariupolu, v Doněcké oblasti Ukrajiny, kde už mnoho let s vervou napravuje svět. Vyhledává děti, které žijí na ulici, a vrací je do života.
Foto: Jeden svět
Obrazová sekce
2. 3. 2016 11:54
Jak se žije lidem, jejichž zemi rozdělila válka? Ta na východní Ukrajině začala začátkem roku 2014 - masové nepokoje na kyjevském Majdanu rychle přerostly v ozbrojený konflikt. Mnoho lidí od té doby každodenně přemýšlí nad tím, co jsou ochotni obětovat v boji za národ. Osudy Ukrajinců i Rusů a pnutí mezi oběma zeměmi ukazují dokumenty, který v kategorii Neklidná Ukrajina představí letošní festival Jeden svět. Začne už příští týden.
 

Právě se děje

Další zprávy