Nejméně 30 policistů zemřelo během přestřelky s islamistickými radikály v Egyptě

ČTK ČTK
20. 10. 2017 23:47
Nejméně 30 policistů v pátek zemřelo při přestřelce s radikály ve střední části Egypta, informovala agentura Reuters. Podle prohlášení egyptského ministerstva vnitra bylo zabito také nespecifikované množství radikálů. Policie do úkrytu sledovala osm podezřelých příslušníků skupiny Hasm, která se v minulosti přihlásila už k několika útokům na egyptské bezpečnostní síly. Vláda jej označuje za ozbrojené křídlo hlavní islamistické organizace Muslimské bratrstvo, ta ale spojení s Hasm popírá. Podle agentury AP zatím není jasné, se kterou radikální skupinou se bezpečnostní složky střetly. Přestřelka se strhla přibližně 135 kilometrů jihozápadně do metropole Káhiry.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 37 minutami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy