Nejméně 15 policistů zahynulo v Jemenu při náletech arabské koalice

ČTK ČTK
18. 1. 2016 18:51
Při náletech arabské koalice v Jemenu zahynulo v noci nejméně 15 policistů a přes 20 dalších osob utrpělo zranění. Terčem leteckých úderů se staly policejní budovy a velitelství dopravní policie v jemenské metropoli Saná, uvedla agentura Reuters. Jiné zdroje hovoří až o 25 mrtvých. V zemi zuří už více než deset měsíců občanská válka, do níž se loni v březnu na straně jemenského prezidenta Hádího vložila koalice pod vedením Saúdské Arábie, které se v létě podařilo osvobodit jihojemenský Aden. Do něj se pak ze saúdskoarabského exilu přesunula vláda i prezident. Konflikt si podle OSN dosud vyžádal přes 6000 mrtvých, polovinu z nich tvoří civilisté. Mírové rozhovory zatím neměly žádný efekt.
Bombardování Jemenu arabskou koalicí v roce 2015.
Bombardování Jemenu arabskou koalicí v roce 2015. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy