Nejméně 15 policistů zahynulo v Jemenu při náletech arabské koalice

ČTK ČTK
18. 1. 2016 18:51
Při náletech arabské koalice v Jemenu zahynulo v noci nejméně 15 policistů a přes 20 dalších osob utrpělo zranění. Terčem leteckých úderů se staly policejní budovy a velitelství dopravní policie v jemenské metropoli Saná, uvedla agentura Reuters. Jiné zdroje hovoří až o 25 mrtvých. V zemi zuří už více než deset měsíců občanská válka, do níž se loni v březnu na straně jemenského prezidenta Hádího vložila koalice pod vedením Saúdské Arábie, které se v létě podařilo osvobodit jihojemenský Aden. Do něj se pak ze saúdskoarabského exilu přesunula vláda i prezident. Konflikt si podle OSN dosud vyžádal přes 6000 mrtvých, polovinu z nich tvoří civilisté. Mírové rozhovory zatím neměly žádný efekt.
Bombardování Jemenu arabskou koalicí v roce 2015.
Bombardování Jemenu arabskou koalicí v roce 2015. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy