Mlhoviny, pestrobarevný oceán či duny Marsu. Tohle jsou nejkrásnější snímky z vesmíru

Mlhoviny, pestrobarevný oceán či duny Marsu. Tohle jsou nejkrásnější snímky z vesmíru
Pandořina kupa se přezdívá obrovské kupě galaxií. Plyn zářící modrou barvou je tak horký, že svítí pouze v rentgenovém záření.
Snímek z dalekého vesmíru. Sonda Juno americké NASA na něm zachytila chvějící se atmosféru Jupiteru.
Snímek Modrého Nilu, jedné ze dvou zdrojnic Nilu, druhé nejdelší řeky na světě. Jeho tok na etiopsko-súdánské hranici zachytila japonská sonda z oběžné dráhy.
Na povrchu Marsu jsou také vidět starobylé útesy vytvořené kdysi z ledu. Led je světle modrý, hnědé jsou prašné stěny útesů.
Foto: Reuters
Reuters dap Reuters, dap
26. 12. 2020 14:03
Nepřetržitě celý rok fotografují sondy ve vesmíru vzdálené planety, teleskopy pořizují snímky dalekých mlhovin a astronauti na palubě Mezinárodní vesmírné stanice fotí Zemi z oběžné dráhy. Podívejte se na nejpovedenější snímky vesmíru z letošního roku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Ekonomická nálada v EU se v listopadu zhoršila, snížila se i v Česku

Ekonomická nálada v Evropské unii se v listopadu zhoršila, její index klesl o 1,1 bodu na 116,5 bodu. Ve své zprávě to dnes oznámila Evropská komise (EK). V České republice se index ekonomické nálady snížil na 91,6 bodu z říjnové hodnoty 92,3 bodu.

Ke zhoršení ekonomické nálady v EU velkou měrou přispěla slabší spotřebitelská důvěra. Domácnosti znepokojuje nová vlna šíření koronaviru a hrozba nových restriktivních opatření, poznamenala agentura Reuters.

V České republice se index spotřebitelské důvěry podle údajů EK propadl na minus 16,8 bodu z říjnových minus 7,6 bodu. Nálada se v Česku zhoršila také ve službách a maloobchodě, zlepšila se nicméně v průmyslu i ve stavebnictví.

Zdroj: ČTK
Další zprávy