Navalnyj podle agentury AFP opustil věznici s úsměvem a před novináři okamžitě odsoudil počínání úřadů, které se v posledních týdnech "doslova teroristickými činy snaží zastrašit" protestní hnutí v metropoli. "Hnutí bude dál sílit a tento režim bude silně litovat, co udělal," prohlásil.
Na místě byli přítomni policisté, ale Navalnyj nesdílel osud jiných opozičníků, které hned po odchodu z vězení okamžitě znovu zadrželi a uvěznili.
Navalného policisté zadrželi 24. července, když si šel zaběhat a koupit kytici manželce k narozeninám. Následně jej soud poslal na 30 dnů za mříže za "opakované porušení pravidel pořádání demonstrací". Během uvěznění musel být převezen do nemocnice, podle lékařů kvůli "prudké alergické reakci", zatímco Navalnyj nevylučoval, že mohl být "otráven".
V Moskvě se v červenci a v srpnu odehrálo několik nepovolených demonstrací proti vyloučení 57 opozičních kandidátů z voleb naplánovaných na 8. září. Podle úřadů opozičníci nezískali požadovaný počet podpisů od voličů na svou podporu, zavržení kandidáti naopak tvrdili, že kontroly hodnověrnosti podpisů úřady dělaly schválně i s chybami, aby podpisy mohly zpochybnit. Při protestech policisté zadrželi stovky i tisíce lidí.
Navalného Fond boje s korupcí mezitím úřady začaly vyšetřovat pro podezření z údajného praní špinavých peněz.