Naše armáda zabila v Sýrii 48 bojovníků Islámského státu, oznámila Ankara

ČTK ČTK
9. 1. 2017 7:10
Při tureckých vzdušných a pozemních útocích v neděli v Sýrii zahynulo 48 bojovníků teroristické organizace Islámský stát (IS). S odvoláním na vyjádření turecké armády o tom informovala agentura Reuters. Turecko operaci v Sýrii zahájilo loni v srpnu. Jedním z jejích cílů je podle Ankary právě boj proti IS. Kromě téměř padesátky zabitých členů IS, který ovládá části východní Sýrie a severního Iráku, Turci během útoků v neděli v Sýrii zničili podle svých slov také 23 budov a úkrytů, které islamisté využívali. Operaci Štít Eufratu turecká armáda zahájila loni v srpnu. Podle bilance, kterou Ankara zveřejnila na konci roku, během ní zabili turečtí vojáci více než 1100 bojovníků IS.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Šestadvacetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy