Nákladní auto najelo do davu v Nice, na místě jsou desítky mrtvých a stovka zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 7. 2016 1:04
Nejméně třicet lidí zemřelo a stovka jich byla zraněna při útoku ve francouzském městě Nice, kde do davu lidí oslavujících státní svátek najelo nákladní auto. Na místě se podle francouzských médií rozpoutala přestřelka mezi útočníky a policií, při níž byl zabit řidič nákladního automobilu. Místní úřady vyzvaly obyvatele, aby se ukryli. K útoku došlo okolo 22:30 na rušné promenádě ve chvíli, kdy lidé čekali na ohňostroj při oslavě Dne pádu Bastily.
Na místě zasahují francouzští policisté spolu s vojáky a záchranáři.
Na místě zasahují francouzští policisté spolu s vojáky a záchranáři. | Foto: Reuters

Nice (Francie) - Až tři desítky lidí zemřely při útoku ve francouzském městě Nice, kde do davu lidí oslavujících státní svátek najelo nákladní auto. Uvedl to místní prefekt v televizní stanici BFM TV.

Na místě je podle něho až stovka zraněných. Po útoku se podle francouzských médií rozpoutala přestřelka mezi posádkou auta a policií, při níž řidič vozu zahynul. Místní úřady vyzvaly obyvatele, aby se ukryli.

Z pozdějších výpovědí svědků vyplývá, že v nákladním voze byl jen řidič. Nejmenovaný americký pilot, který se rovněž účastnil oslav v Nice a viděl celý útok, televizi CNN řekl, že se řidič rozjel velkou rychlostí, než narazil do prvních lidí. Poté prý ještě přidával plyn.

K útoku došlo okolo 22:30 na rušné promenádě ve chvíli, kdy se lidé shromáždili, aby sledovali ohňostroj při oslavě Dne pádu Bastily. "Drazí obyvatelé Nice. Řidič náklaďáku zřejmě zabil desítky lidí. Zůstaňte v tuto chvíli doma," uvedl na twitteru šéf místní samosprávy Christian Estrosi.

Fotografie na sociálních sítích ukazují řadu bezvládně ležících těl. Francouzský prezident François Hollande svolal kvůli útoku zasedání krizového štábu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy