Na východě USA zaútočil žralok, dvě děti přišly o ruce

ČTK ČTK
15. 6. 2015 17:48
Incidenty na stejné pláži ve státě Severní Karolína se odehrály zhruba hodinu po sobě, což vyvolalo kritiku za nedostatečnou reakci úřadů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Washington - Žralok na východě Spojených států zaútočil na dvě děti, obě přišly o ruce. Dnes o tom informovala agentura AP.

Incidenty na stejné pláži ve státě Severní Karolína se odehrály zhruba hodinu po sobě, což vyvolalo kritiku za nedostatečnou reakci úřadů. Ty se hájí tím, že neměly dostatek času vyhlásit v oblasti zákaz koupání.

K útokům žraloka došlo na ostrově Oak Island v neděli večer místního času. Nejprve napadl dvanáctiletou dívku, která přišla o část ruky po loket. Lékaři jí možná budou muset amputovat také vážně zraněnou nohu. Po asi 80 minutách zaútočil žralok na 16letého chlapce, který přišel o celou ruku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Policie hledá muže, který na ulici v německém Espelkampu zastřelil dva lidi

Dnešní střelba ve městě Espelkamp v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko si vyžádala dva mrtvé. Pachatel je na útěku, sdělil agentuře DPA mluvčí policie v Bielefeldu. Podle deníku Bild policie předpokládá, že jde o čin šíleného střelce. Stanice Deutsche Welle uvádí, že policie zatím vylučuje spekulace o terorismu.

Bild uvedl, že se střílelo dopoledne v centru města, které má přibližně 25 000 obyvatel. Německá média nejprve informovala o jednom mrtvém a jednom těžce zraněném. Později policie podle zpravodajské televize n-tv oznámila, že při střelbě zemřel druhý člověk. Na místo byli vysláni příslušníci speciální policejní zásahové jednotky SEK.

Oběťmi střelby jsou muž a žena, uvedla policie. Z jejích informací vyplývá, že se střílelo v jednom z domů a také před ním. Podle regionálního deníku Westfalen-Blatt se do pátrání po podezřelém zapojili policisté z celého regionu.

Policie podezřívá z činu 52letého muže z Dolního Saska. Tvrdí, že veřejnosti nebezpečí nehrozí. "Policie má operační situaci plně pod kontrolou, ve službě je mnoho příslušníků," uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy