Na Sicílii zatkli bosse Cosy nostry Gaetana Riinu

ČTK ČTK
1. 7. 2011 15:04
Gaetano Riina je bratr někdejšího kmotra Cosy nostry Salvatora "Toto" Riiny

Řím - Italská policie zatkla významného sicilského mafiánského bosse Gaetana Riinu.

Samotnému zadržení předcházelo podle agentury AFP tříleté pátrání a vyšetřování.

Gaetano je bratr někdejšího kmotra Cosy nostry Salvatora ("Toto") Riiny. Ten byl zatčen už v roce 1993 a za prokázanou přípravu mnoha vražd postupně odsouzen k patnácti doživotním trestům.

Mladší ze sourozenecké dvojice posléze převzal vedení klanu. Dopaden byl v sicilském městě Mazara del Vallo, kde žil. Spolu s ním uvízli v policejní síti i tři další členové mafie, dva z nich jsou Riinovi příbuzní.

Policie je viní z vydírání a zločinného spolčování. Klan podle policistů stále řídí sicilskou mafii, i když zatčení několika jejích členů v posledních letech ji oslabila.

Naproti tomu prý roste síla mafiánských klanů na italské pevnině, například Camorry v Neapoli a Ndranghety v Kalábrii.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Rohlik Group získala od investorů asi 5 miliard Kč, bude expandovat

On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.

Hlavními investory jsou Partech a Index Ventures, dále investice poskytly EBRD, J&T Banka, Quadrille Capital, R2G a dosavadní investor Enern.

Rohlik Group uplynulý kalendářní rok uzavřela s obratem přes 300 milionů eur (7,8 miliardy Kč), což je roční nárůst o více než 100 procent, a 750 000 zákazníky. Rohlik.cz funguje v Česku od roku 2014, předloni vstoupila společnost na maďarský trh a loni v prosinci do Rakouska.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Lidovci budou ve sněmovně žádat zřízení vyšetřovací komise k Bečvě

Na aktuální schůzi Poslanecké sněmovny chce opoziční KDU-ČSL zařadit bod o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na řece Bečvě. Na tiskové konferenci to řekl lidovecký předseda Marian Jurečka. ODS, KDU-ČSL a TOP 09, které budou v podzimních volbách kandidovat v koalici Spolu, o tom hovořily už v lednu.

"Budeme chtít i nadále usilovat o to, aby i na půdě Sněmovny vznikla vyšetřovací komise expertů, poslanců, aby se tématu věnovala pozornost, aby se upravily třeba i legislativní záležitosti. Budeme chtít zařadit na projednání programu této sněmovní schůze bod zřízení vyšetřovací komise k havárii na řece Bečvě," řekl Jurečka. Opoziční strany už v lednu uvedly, že pokud by neuspěly s žádostí o zřízení komise, založí vlastní expertní tým.

Závažná ekologická havárie, kterou podle České inspekce životního prostředí způsobily kyanidy, postihla řeku v úseku pod Valašským Meziříčím na Vsetínsku až po Přerov. Jedovaté látky do vody unikly 20. září, podle odborníků poškodily celý vodní biotop a podmínky pro všechny na vodu vázané organismy asi na 40 kilometrech toku. Do kafilerie odvezli rybáři přes 40 tun ryb. Kriminalisté případ nadále prověřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy