Na Sicílii hoří desítky lesních požárů, sever Itálie zase čelí přívalovým srážkám

ČTK ČTK
28. 8. 2023 15:18
Na Sicílii hoří desítky lesních požárů, sever Itálie zase čelí přívalovým srážkám

Na Sicílii hoří od neděle desítky lesních požárů. Situace se příliš nezklidnila ani v noci na pondělí a na ostrově zasahuje šest hasicích letadel Canadair. Nejhorší požáry úřady zaznamenávají u Messiny a Palerma, píše agentura ANSA. Zlepšení hlásí Trapani, kde kvůli lesnímu požáru byl v neděli pozastaven provoz na mezinárodním letišti. Naopak sever Itálie čelí prudkým srážkám.

"Nejkritičtější je situace v oblasti Messiny, kde zasahují čtyři canadairy," uvedl šéf krajské rady Sicílie Renato Schifani. Podle deníku La Repubblica hasiči během noci zasahovali u několika desítek požárů, které přerušily i provoz na významných krajských silnicích či dálnicích. V některých případech se plameny přiblížily k domům a obchodům.

Sever Itálie naopak čelí prudkému ochlazení a přívalovým srážkám. V pondělí dopoledne zasáhla silná bouřka přístavní město Terst. Voda zaplavila mnoho ulic ve středu města. Silné srážky hlásil i Janov, kde panuje obava i ze sesuvu půdy.

Kvůli masivnímu sesuvu půdy na francouzské straně Alp je na neurčité období zastaven železniční provoz mezi Itálií a Francií, oznámily v italské dráhy.

Silné deště zažilo několik italských horských oblastí, místy už také sněžilo a vyjely sněžné pluhy. V horském středisku Bormio se vylila z břehů řeka Adda, což způsobilo značné dopravní problémy. V Cortině d'Ampezzo muselo být kvůli nebezpečí sesuvů půdy evakuováno 70 lidí, včetně hotelových hostů. Bydlí teď v místní tělocvičně, uvedla rakouská agentura APA.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy