U Kréty se převrátila loď se 700 uprchlíky. Zasahují řecké helikoptéry, zachránilo se 340 lidí

Zahraničí ČTK Reuters Zahraničí, ČTK, Reuters
Aktualizováno 3. 6. 2016 21:22
Řecké námořnictvo provádí v oblasti neštěstí rozsáhlou záchrannou operaci, které se účastní dvě hlídkové lodě a pět dalších plavidel, které místem pluly, tři helikoptéry a vojenský letoun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

AtényŘecká pobřežní stráž zachránila u Kréty 340 běženců z lodi, která se potopila přibližně 140 kilometrů jižně od ostrova, a našla devět mrtvých. Po dalších se pátrá. Řecká média spekulovala o tom, že by na palubě mohlo být 500 až 700 lidí, ale úředně tento údaj nebyl s to nikdo potvrdit.

Loď vyplula ze severu Afriky, ale není jasné, z jakého místa.

Řecké námořnictvo provádí v oblasti neštěstí rozsáhlou záchrannou operaci, které se účastní dvě hlídkové lodě a pět dalších plavidel, které místem pluly, tři helikoptéry a vojenský letoun. Řecká přístavní policie informovala, že v místě zkázy lodě panuje dobré počasí, práci záchranářů ale komplikuje silný vítr.

Podle řeckých médií třicet metrů dlouhé dřevěné plavidlo začalo nabírat vodu a pak se převrátilo.

Se zlepšeným počasím se pokouší dostat přes Středozemní moře více migrantů do Evropy. U libyjských břehů za poslední týden utonulo přes tisíc lidí. Od včerejška vyplavilo moře v západní Libyi západně od Tripolisu 117 těl.

Svět očima redaktorů @Aktualnecz a @Hospodarky

Logo zA HraNici

Zajímá vás zpravodajství ze zahraničí? Sledujte nás na Twitteru nebo na Facebooku.

Celkem letos zahynulo ve vodách Středozemního moře na 2600 osob, snažících se dostat do Evropy. Uvedla to Mezinárodní organizace pro migraci.

Na Krétu míří nyní více běženců i z Turecka. Poté, co se takzvaná balkánská trasa uzavřela, se lidé z tureckého pobřeží snaží dostat na Krétu a pak dál do Itálie.

Loni uprchlíci mířili do Evropy přes řecké ostrovy Kos, Chios nebo Lesbos. Přes Krétu ne.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Kvůli závadě na troleji nevyjelo v Praze ráno několik vlaků

Železniční dopravu v hlavním městě a okolí dnes nad ránem komplikovala porucha troleje na pražském odstavném nádraží. Několik osobních vlaků muselo být odřeknutu v části nebo v celé trase, uvedla na Twitteru společnosti Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí.

Kvůli poruše trakčního vedení na odstavném nádraží musely České dráhy zrušit ranní osobní vlak z Prahy do Ústí nad Labem. Odřeknut musel být i jeden pár osobních vlaků mezi Nymburkem a Kolínem a spoj mezi Prahou-Uhříněvsí a Benešovem, vyplývá z údajů na webu drah

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

V Číně na nový vir zemřelo už 25 lidí. Podle vlády se počet nakažených vyšplhal na 830 případů

Už 25 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň k 23. lednu v Číně vyšplhal na 830, oznámila vláda podle světových zpravodajských agentur. Předtím média psala o 18 mrtvých a více než 630 nakažených.

Čínské ministerstvo zdravotnictví v rámci nového hlášení mimo jiné potvrdilo čtvrteční zprávu o prvním úmrtí způsobeném koronavirem mimo centrální provincii Chu-pej. Jde o případ 80letého pacienta, který zemřel v provincii Che-pej po návratu z dvouměsíčního pobytu ve Wu-chanu.

Z 830 potvrzených případů je 177 považováno za vážné, zatímco 34 "uzdravených" lidí už údajně mohlo opustit nemocniční lůžka. Podle agentury AFP dále čínská vláda informovala, že úřady prověřují 1072 pacientů, u nichž panuje podezření na nakažení záhadným virem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy