Mimořádná zpráva

U Kréty se převrátila loď se 700 uprchlíky. Zasahují řecké helikoptéry, zachránilo se 340 lidí

Zahraničí ČTK Reuters Zahraničí, ČTK, Reuters
Aktualizováno 3. 6. 2016 21:22
Řecké námořnictvo provádí v oblasti neštěstí rozsáhlou záchrannou operaci, které se účastní dvě hlídkové lodě a pět dalších plavidel, které místem pluly, tři helikoptéry a vojenský letoun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

AtényŘecká pobřežní stráž zachránila u Kréty 340 běženců z lodi, která se potopila přibližně 140 kilometrů jižně od ostrova, a našla devět mrtvých. Po dalších se pátrá. Řecká média spekulovala o tom, že by na palubě mohlo být 500 až 700 lidí, ale úředně tento údaj nebyl s to nikdo potvrdit.

Loď vyplula ze severu Afriky, ale není jasné, z jakého místa.

Řecké námořnictvo provádí v oblasti neštěstí rozsáhlou záchrannou operaci, které se účastní dvě hlídkové lodě a pět dalších plavidel, které místem pluly, tři helikoptéry a vojenský letoun. Řecká přístavní policie informovala, že v místě zkázy lodě panuje dobré počasí, práci záchranářů ale komplikuje silný vítr.

Podle řeckých médií třicet metrů dlouhé dřevěné plavidlo začalo nabírat vodu a pak se převrátilo.

Se zlepšeným počasím se pokouší dostat přes Středozemní moře více migrantů do Evropy. U libyjských břehů za poslední týden utonulo přes tisíc lidí. Od včerejška vyplavilo moře v západní Libyi západně od Tripolisu 117 těl.

Svět očima redaktorů @Aktualnecz a @Hospodarky

Logo zA HraNici

Zajímá vás zpravodajství ze zahraničí? Sledujte nás na Twitteru nebo na Facebooku.

Celkem letos zahynulo ve vodách Středozemního moře na 2600 osob, snažících se dostat do Evropy. Uvedla to Mezinárodní organizace pro migraci.

Na Krétu míří nyní více běženců i z Turecka. Poté, co se takzvaná balkánská trasa uzavřela, se lidé z tureckého pobřeží snaží dostat na Krétu a pak dál do Itálie.

Loni uprchlíci mířili do Evropy přes řecké ostrovy Kos, Chios nebo Lesbos. Přes Krétu ne.

 

Právě se děje

Další zprávy