Na Floridě znovuotevřeli muzeum Salvadora Dalího

Na Floridě znovuotevřeli muzeum Salvadora Dalího
Jedním z nejznámějších byl i Salvador Dalí, který tu ve stejnojmenném muzeu vystavuje 96 olejomaleb a dva tisíce dalších uměleckých objektů.
Známé i méně známé obrazy surrealistického umělce poskytnou návštěvníkům ucelený přehled o jeho tvorbě...
...a uměleckém vývoji.
Slavnostního zahájení se účastnila také španělská princezna Cristina se svým manželem.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
12. 1. 2011 12:40

St. Petersburg, Florida - Muzeum věnované tvorbě významného katalánského surrealistického malíře Salvadora Dalího opět otevřelo své brány veřejnosti. Nová budova muzea, která stála 36 milionů dolarů, byla slavnostně otevřena 11. ledna v St. Petersburgu na Floridě. Jde o největší sbírku jeho děl mimo území Španělska.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy