Na Floridě znovuotevřeli muzeum Salvadora Dalího

Na Floridě znovuotevřeli muzeum Salvadora Dalího
Jedním z nejznámějších byl i Salvador Dalí, který tu ve stejnojmenném muzeu vystavuje 96 olejomaleb a dva tisíce dalších uměleckých objektů.
Známé i méně známé obrazy surrealistického umělce poskytnou návštěvníkům ucelený přehled o jeho tvorbě...
...a uměleckém vývoji.
Slavnostního zahájení se účastnila také španělská princezna Cristina se svým manželem.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
12. 1. 2011 12:40

St. Petersburg, Florida - Muzeum věnované tvorbě významného katalánského surrealistického malíře Salvadora Dalího opět otevřelo své brány veřejnosti. Nová budova muzea, která stála 36 milionů dolarů, byla slavnostně otevřena 11. ledna v St. Petersburgu na Floridě. Jde o největší sbírku jeho děl mimo území Španělska.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Letadlo z Prahy přistálo ve Splitu po tísňovém volání kvůli nahlášené bombě, nyní jej prohledávají pyrotechnici

Letadlo z Prahy přistálo bezpečně ve Splitu poté, co někdo oznámil údajnou bombu na palubě. Nyní je odstavené a prohledávané na splitském letišti, uvedla chorvatská televize N1. Nucené přistání kvůli informaci o "hrozbě" potvrdila chorvatská policie.

"Letadlu, které letělo z Prahy do Splitu, bylo nařízeno přistát ve Splitu poté, co pilot oznámil stav nouze," sdělila stanici N1 správa chorvatského letového provozu. Podle neoficiálních informací bylo důvodem přistání anonymní nahlášení bomby na palubě, které přišlo po vstupu letounu do chorvatského vzdušného prostoru.

Informaci následně potvrdila na Twitteru chorvatská policie, podle níž letoun přistál v souladu se standardním postupem v případě "oznámené hrozby".

Odstavené letadlo podle N1 opustili všichni cestující, které nyní prověřuje chorvatská policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy