Muž na nástupišti v Hamburku ubodal svou ženu a roční dcerku

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 4. 2018 20:57
Podezřelý byl zadržen a soudce má v pátek rozhodnout o vazbě. Vyšetřovatelé předpokládají, že za krveprolitím je vztahový problém.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Hamburk - Třiatřicetiletý muž z Nigeru dnes na nástupišti městské dráhy v Hamburku před zraky cestujících nožem ubodal svou bývalou 34letou ženu a roční dcerku. Dítě zemřelo na místě. Matka, podle policejních údajů Němka, podlehla svým zraněním v nemocnici. Podezřelý byl zadržen a soudce má v pátek rozhodnout o vazbě, informovala agentura DPA.

Hrůzný čin, jehož okolnosti jsou nejasné, se stal na stanici Jungfernstieg v centru severoněmeckého přístavního města. Muž oběti bodal "velmi cíleně a velmi rozsáhle", řekl mluvčí policie Timo Zill.

Podezřelý podle policie sám zavolal na tísňové telefonní číslo, policie volání přijala kolem 10:50 SELČ. Vyšetřovatelé předpokládají, že za krveprolitím je vztahový problém. Mnoho detailů je nám momentálně zcela nejasných," připustil však Zill. Podle něj ale existuje mnoho očitých svědků, kteří jsou vyslýcháni. Policie chce vyhodnotit i záběry z kamer.

Na místo po činu přijelo mnoho policistů a hasičů. Vyslán byl i vrtulník záchranářů. Okolí bylo uzavřeno, což si vyžádalo i omezení v dopravě.

Německo v poslední době zažilo šok z několika násilných činů spáchaných nožem. Například v Hamburku loni v říjnu Pákistánec ubodal svou dvouletou dceru. Muž se k činu přiznal, proces ještě neskončil.

V Kielu se zase zpovídá u soudu 40letý Turek, který na ulici údajně ubodal svou 34letou manželku před zraky jednoho z jejich dětí. Ve Freiburgu stanul před soudem 53letý muž alžírského původu, protože loni v červenci u pozemních garáží v městečku Teningen údajně ubodal kuchyňským nožem svou bývalou přítelkyni a jejich společného syna.

 

Právě se děje

před 26 minutami

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy