Moderátorovi BBC hrozí za eutanazii 14 let vězení

Andrej Brabec
17. 2. 2010 16:54
Jeho partner bojoval s AIDS a trpěl prý velkými bolestmi

Velká Británie - Sedmdesátiletý Ray Gosling, moderátor televizní stanice BBC, se svěřil televizní kameře. Usmrtil svého přítele a milence, kterého podle Goslinga sužovaly těžké bolesti a neměl již šanci na uzdravení.

Policie muže zatkla pro podezření z vraždy, které pojala na základě regionálního programu Inside Out vysílaného televizí BBC.

Během pořadu se Gosling přiznal, že svého milence udusil polštářem. Podle Goslinga jeho partner bojoval s AIDS a trpěl "nesmírnými, ale nesmírnými bolestmi."

Muž vyprávěl, jak požádal doktora, aby ho s milencem nechal chvíli o samotě. Lékař na požádání skutečně odešel. "Popadl jsem polštář a dusil ho dokud nezemřel," popisuje Gosling svůj čin.

"Doktor se vrátil a já prohlásil 'Je mrtvý'. Poté už se neřeklo ani slovo." Gosling tvrdí, že svého činu nikdy nelitoval. Je prý těžké sledovat utrpení lidí, které milujete.

S partnerem se údajně domluvili dopředu, pokud by se bolest zhoršila a nebylo by možné s tím nic dělat, sprovodí ho ze světa. "Měl strašné bolesti, byl jsem tam, viděl jsem to," popisoval Gosling své pocity.

Gosling tvrdí, že se nesnažil z případu udělat kauzu, která by ho proslavila, ale chce napomoci ke změně zákonům tak, aby asistovaná sebevražda byla legální. 

Zatím tomu tak ale ve Velké Británii není, takže Goslingovi hrozí až 14 let vězení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy