Ministři zahraničí Německa a Francie poprvé navštívili Donbas, doufají v oživení dohod z Minsku

ČTK ČTK
15. 9. 2016 13:02
Ministři zahraničí Německa a Francie Frank-Walter Steinmeier a Jean-Marc Ayrault poprvé navštívili ukrajinský Donbas, konkrétně frontová města Kramatorsk a Slavjansk, která jsou na dohled od separatistických sil. Doufají, že během cesty oživí dynamiku mírových dohod z Minsku, jejichž uplatňování podle Steinmeiera "postupuje hlemýždím tempem". Podívat se byli také v budově pozorovatelů z Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), kde na ně čekaly také čtyři desítky demonstrantů odmítajících úvahu o poskytnutí autonomního statusu separatistickým regionům v oblasti Doněcka a Luhanska.
Šéfové diplomacií Francie a Německa navštívili Ukrajinu.
Šéfové diplomacií Francie a Německa navštívili Ukrajinu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy