reklama
 
 

Mexická policie při razii našla 14 rozsekaných těl, zachránila tři unesené

19. 5. 2019 17:07
Příslušníci mexických bezpečnostních sil našli při zásahu v usedlosti na západě země rozčtvrcená těla 14 lidí. Tři unesené osoby při tom zachránili a zadrželi tři podezřelé. Podle agentury DPA to oznámila prokuratura státu Jalisco, kde se zločin odehrál.

Policisté statek prohledali v pátek poté, co v jeho blízkosti objevili spoutaného muže, který je požádal o pomoc. Předtím se mu podařilo z hrůzného objektu uniknout.

Při razii v zemědělské usedlosti nedaleko města Tlajomulco de Zúňiga policie objevila 25 plastikových pytlů a tři kontejnery, v nichž byly uložené části lidských těl. Zároveň osvobodila další dva unesené lidi a zadržela tři podezřelé.

Policisté v objektu také našli zbraně a nástroje, které zločinci zjevně použili k rozčtvrcení těl. Podle sdělení ústavu soudního lékařství ostatky patří 13 mužům a jedné ženě. Příčina a doba smrti zřejmých obětí masakru mají být oznámeny v následujících dnech.

V Mexiku je v současné době pohřešováno více než 40 tisíc lidí. Loni bylo v této latinskoamerické zemi zabito 34 tisíc lidí. Jen od začátku letošního roku se v hromadných hrobech našlo přes 300 těl patřících většinou obětem mocných drogových kartelů.

autor: ČTK | 19. 5. 2019 17:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama