reklama
 
 

Mexická policie našla auto s osmi mrtvými muži. Mohlo jít o členy zločineckého gangu

28. 11. 2015
Policie v mexickém státě Oaxaca našla v jednom automobilu osm mrtvých mužů, všichni měli podřezaná hrdla. Další podrobnosti místní vyšetřovatelé zatím nezveřejnili, mohlo jít však o vyřizování účtů mezi drogovými či zločineckými gangy.

Mexiko - Osm mrtvých mužů s podřezanými hrdly našla policie v jednom automobilu v mexickém státě Oaxaca nedaleko hranic se sousedním státem Veracruz. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters s odvoláním na oficiální činitele.

Žádné podrobnosti k tomuto případu zatím místní policie neuvedla. Pokud jsou ovšem v Mexiku nalezeny oběti ve vyšším počtu na jednom místě, jejichž těla nesou známky mučení či vraždy ve stylu popravy, pak policie obvykle předpokládá, že šlo o vyřizování účtů mezi drogovými nebo jinými zločineckými gangy.

Stát Veracruz byl jedním z hlavních dějišť krvavého násilí, které propuklo po nástupu k moci dřívějšího prezidenta Felipeho Calderóna v roce 2006. Z jeho rozhodnutí armáda zahájila ofenzivu proti drogovým kartelům, která si od té doby vyžádala téměř 90 tisíc obětí. Od poloviny loňského roku se ale násilí poněkud zmírnilo.

autor: ČTK | 28. 11. 2015

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama