Mexická policie dopadla jednoho z vůdců drogových kartelů

ČTK ČTK
18. 4. 2015 22:15
Za posledních osm let zahynulo v Mexiku při násilnostech souvisejících s vyřizováním účtů mezi gangy přes 100 000 lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Mexiko - Mexická policie za pomoci armády zadržela jednoho ze šéfů drogového kartelu Záliv Josého Fuentese, který je podle úřadů zodpovědný za většinu násilí v pohraničním městě Reynosa. V sobotu o tom s odvoláním na mexické úřady informovala agentura Reuters.

Fuentes padl do rukou policie v pátek. Policisté spolu s vojáky předtím museli čelit přestřelce s asi šedesáti Fuentesovými druhy, kteří se ho snažili zachránit. Nyní je v metropoli, kam byl ze severovýchodu země převezen. Fuentes se do vedení kartelu dostal poté, co byli ostatní vůdci zabiti, nebo uvězněni.

Město Reynosa v mexickém státě Tamaulipas na hranicích se Spojenými státy se v uplynulém roce stalo jedním z měst nejvíce sužovaných násilím. Znesvářené kartely Záliv a Zetas zde sváděly boje o kontrolu nad trasami pro pašování drog.

Za posledních osm let zahynulo v Mexiku při násilnostech souvisejících s vyřizováním účtů mezi gangy přes 100 000 lidí. Mexický prezident Enrique Peňa Nieto při nástupu do úřadu v roce 2012 slíbil, že s násilnostmi skoncuje, což se mu zatím nepodařilo.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Šéfka Evropské komise představila "zelenou dohodu", slíbila klimatický fond za 100 miliard eur

Evropská komise chce v rámci přechodu ke klimaticky odpovědnému hospodářství v nejbližších měsících přijít s řadou kroků a iniciovat masivní investice do ekologických projektů. Prohlásila to ve středu šéfka unijní exekutivy Ursula von der Leyenová, která představila klimatický plán označovaný jako Evropská zelená dohoda. Mezi první opatření bude patřit návrh normy zavazující unii ke klimatické neutralitě či vytvoření fondu pro podporu regionů závislých na energii z fosilních paliv. Mezi země, které by z něj mohly čerpat, patří Česko. Fond má podle von der Leyenové vyvolat investice v hodnotě 100 miliard eur (2,5 bilionu korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy