Spory jsou urovnány. Merkelovou podpořila i bavorská CSU, je oficiální kandidátkou na kancléřku

ČTK ČTK
6. 2. 2017 12:01
Angela Merkelová se oficiálně stala kandidátkou konzervativní unie CDU/CSU na německou kancléřku. Zatímco Křesťanskodemokratická unie (CDU) Merkelovou navrhla už loni, sesterská Křesťanskosociální unie (CSU) tak formálně učinila až v pondělí na setkání špiček obou stran v Mnichově. Bavorská CSU se přitom k tomu dlouhé měsíce neměla. Důvodem několikaměsíčního váhání byly především tvrdé spory o migrační politiku. Vrcholní představitelé bavorské strany přístup Merkelové řadu měsíců kritizovali, a někteří z nich dokonce zvažovali, jestli by CSU neměla v zářijových parlamentních volbách kandidovat samostatně. Merkelová kandiduje na kancléřku už počtvrté.
Angela Merkelová kandiduje na kancléřku už počtvrté.
Angela Merkelová kandiduje na kancléřku už počtvrté. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 43 minutami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve čtvrtek od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

Další zprávy